18. İstanbul Caz Festivali’nde Akdeniz Gecesi

İstanbul Caz Festivali’nde Akdenizli usta kadın sanatçıların aynı sahnede buluşacağı “Mujeres de Agua” yani “Suyun Kadınları” başlıklı konser, festivalin kaçırılmayacak gecelerinden biri olacak. Akdenizli 6 usta kadın sanatçı, modern flamenkonun öncülerinden kabul edilen, yapımcı, besteci ve gitarist Javier Limón’un şarkılarına getirdikleri çarpıcı yorumlarıyla, 15 Temmuz Cuma akşamı saat 21.00’de Cervantes Enstitüsü işbirliğiyle, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde müzikseverlere muhteşem bir gece yaşatmaya hazırlanıyor.

Konserde, Brezilya, Afrika-Küba müzikleri ve caz gibi türleri de kapsayan geniş yelpazeye sahip Javier Limón’un şarkılarını yorumlayacak şarkıcılar arasında, Türkiye’deki en güçlü seslerden biri olan ve İstanbul Caz Festivali programında ilk defa yer alacak Aynur ve çarpıcı vokalleriyle dikkat çeken Akdenizli isimler La Shica, Sandra Carrasco, Rita ve Glykeria’nın yanı sıra son albümü El Último Trago ile Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesi kazanan Buika da bulunuyor.

Buika’nın yanı sıra, Yasmin Levy, Mariza gibi usta sanatçıların prodüktörlüğünü de yapan ve son dönemlerde Paco de Lucia ile de çalışan Javier Limón aldığı 5 Latin Grammy’siyle İspanya’nın en saygın sanatçılarından biri olarak tanınıyor. Limón’un prodüktörlüğünü üstlendiği bir başka önemli albüm ise Latin Amerikan müziğinin iki efsanevi ismi Bebo Valdés ve Diego el Cigala’nın Lágrimas Negras.

Yayımladığı birbirinden güzel albümlerle, olağanüstü vokalinin yanı sıra iyi bir şarkı yazarı olarak da tanınan Buika’yı sahnede izleyen eleştirmenler, performansları tek bir kelimeyle tanımlıyor: ”muhteşem”. Geçtiğimiz senelerde İspanya’nın Grammy’si olan “Premio de la Música” ödülünü kazanan sanatçı, sahneyi izleyiciyle derin bağlar kurabildiği bir mekân olarak görüyor.

Mujeras de Agua konserinin biletleri 120 TL (sahne önü), 70 TL, 60 TL, 50 TL, 40 TL ve 30 TL (öğrenci) olarak belirlendi. 19 Temmuz’a kadar devam edecek 18. İstanbul Caz Festivali’ndeki tüm konserlerin biletleri, Biletix satış kanalları ve İKSV’nin (Nejat Eczacıbaşı Binası Sadi Konuralp Cad. No:5 Şişhane, 10.00–18.00 saatleri arasında) yanı sıra Açık Hava Sahnesi’nde düzenlenecek konserlerin öncesinde, 15.00’ten itibaren mekânda kurulacak gişeden alınabilir. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerlidir.

Ayrıntılı bilgi için: www.iksv.org/caz

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir