17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali

Her sene özellikle “Yeni Ozanlar” kategorisindeki ismi merakla beklediğim Uluslararası İstanbul Caz Festivali bu sene 1-20 Temmuz arasında düzenleniyor. Imogen Heap ve Lisa Ekdahl konserlerini özellikle tavsiye ediyorum, aşağıdaki yazı etkinlik basın bülteninden, detaylar için siteyi ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 13. kez Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlenen 17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 1–20 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali, 50’nin üzerinde konser, 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyla yine İstanbul’u bir caz kentine dönüştürmeye hazırlanıyor. Şehrin çeşitli mekânlarına yayılacak Uluslararası İstanbul Caz Festivali konserlerine bu yıl, Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nin yanı sıra Arkeoloji Müzesi, Aya İrini Müzesi, İstanbul Modern, İstinyePark, Salon, Sepetçiler Kasrı ve The Marmara Esma Sultan ev sahipliği yapacak.

İstanbul Caz Festivali’nin bu yılki yeniliklerinden biri festivalin ilk hafta sonu gerçekleşecek
Tünel Şenliği olacak. Festival kapsamında 3 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek
Tünel Şenliği’nde, Tünel ve Galata meydanlarında kurulacak ana sahnelerin yanı sıra bölgedeki birçok farklı mekândaki etkinliklerle, “festival içinde festival” geç saatlere kadar devam edecek. Festivalin gelenekselleşen etkinlikleri Caz Vapuru ve Sokak Konserleri bu yıl da caz coşkusunu İstanbul sokaklarına taşımaya devam edecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Author: Burak Kartal

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir