1. Anadolu Film Festivali

Sinematek, sinema sevgisini ve ilgisini çoğaltmak amacıyla, Anadolu Film Festivali adıyla bir sinema festivali düzenlemektedir.

Bu yıl birincisi gerçekleşecek Anadolu Film Festivali içinde; uluslararası kısa metraj film yarışması,  uzun ve kısa metraj senaryo yarışması düzenlenmiştir.

Ayrıca; uluslararası ve ulusal bağımsız uzun ve kısa metraj film gösterimleri, sinema insanlarıyla söyleşiler, sinema tekniği üzerine atölyeler, film afişleri sergisi, sinema sanatçıları fotoğraf sergisi ve senaryo sergisi yer alacaktır.

Eski Türk Filmleri Afiş Müzayedesi de etkinliklerimiz arasındadır.

Festivalde her yıl bir “Kardeş Ülke” sinemasına yer verilecektir. Türkiye’den Almanya’ya işçi göçlerinin başlamasının 50. yıl dönümü nedeniyle bu yıl ki “Kardeş Ülke”  Almanya olarak belirlenmiştir.

Anadolu Film Festivali, sinemamızın kuruluş tarihi olan hafta içinde, 11-20 Kasım 2011 tarihlerinde gerçekleştirilecektir.

Festivalin kalbi Ankara’da atmakla birlikte, HER YERDE GÖSTERİM yapılacaktır.

Altın Keçi Ödülleri

Anadolu Film Festivali, Anadolulu, Ankaralı bir oluşumdur ve logosu Ankara Keçisi’dir. Festival kapsamında verdiğimiz ödülün adı; “Altın Keçi Ödülleri” dir.

“Altın Keçi Ödülleri”, yarışmada ödül alan kısa metraj filmlere ve senaryo yarışmalarında dereceye giren eserlere, her yıl vizyon görmüş bir sinema filmine ve bir sinema çalışanına verilir.

Festivalde verilen ödüller jüri tarafından belirlenir. Sinema filmine ve bir sinema çalışanına verilen ödül ise Sinematek Derneği üyelerince belirlenir.

Festivalde verilen ödüller yarışmanın bitim tarihinde, Sinematek Derneği’nin verdiği ödüller ise festivalin başladığı tarihte açıklanır.

Ayrıntılı bilgi için; anatolianfilmfest.org

Author: Orhan Sümer

Share This Post On

1 Comment

  1. Kapsamlı ve güzel bir yarışma. Çok memnun oldum. Ben de katılacağım. Çünkü, inanıyorum ki, buraya katılan her eser değer kazanacaktır. Emeği geçen herkese teşekkürler…

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir